Als ik aan een werkplek denk, verwacht ik al snel bureaus, computerschermen en koffieautomaten. Voor Manon van Marle is haar werkplek allesbehalve dat. Haar ‘kantoor’ is een uitgestrekt bos, een zandvlakte of een park, altijd gevuld met vrolijk kwispelende staarten. Samen met haar trouwe poedel Sammie en de ondeugende teckel Dapper runt Manon sinds 2020 haar eigen Hondenuitlaatservice Sammie and Friends.

“Honden zijn altijd al een rode draad in mijn leven geweest”, legt Manon enthousiast uit. “Als klein meisje kende ik alle honden uit de buurt bij naam en liep ik graag een blokje met ze om. Tijdens mijn opleiding Dierverzorging werd die liefde alleen maar groter. Een docente, die steevast haar hond meenam naar school, kwam met het idee van een hondenuitlaatservice. “Waarom ga je niet iets voor jezelf beginnen?” stelde ze voor. En zo geschiedde.”

De naam Sammie and Friends verwijst natuurlijk naar Sammie, haar eerste grote poedel en steun en toeverlaat sinds 2016. “Zij heeft me niet alleen geholpen om honden te begrijpen, maar ook om vertrouwen op te bouwen in mijn groep,” vertelt Manon. “Honden voelen zich veilig bij haar. Ze straalt rust uit, en dat werkt aanstekelijk.” In 2022 kreeg Sammie gezelschap van de ruwharige teckel Dapper. Waar Sammie rust en stabiliteit brengt, is Dapper de gangmaker. “Zij zorgt altijd voor de nodige lol. Of het nu gaat om ravotten in de modder of met zijn korte pootjes álles en iedereen proberen bij te houden,” zegt Manon lachend. “Dapper is echt een feestnummer.”

Wekelijks, soms dagelijks, deelt Manon de avonturen van haar bontgekleurde hondenbende op Instagram. Foto’s van rennende honden, lachende snuiten en Sammie en Dapper die het voortouw nemen, sieren haar account. “Honden kunnen echt lachen,” zegt ze vol overtuiging. “Ze hebben het zo naar hun zin.” Maar achter de vrolijke plaatjes zit ook een professionele aanpak. Veiligheid staat voorop: alle honden dragen een tracker. “Soms raken honden door een harde knal, zoals tijdens het jachtseizoen, in paniek en slaan ze op de vlucht. Gelukkig kan ik ze dan snel via een app opsporen,” legt Manon uit.

Als ik haar vraag wat ze ervan vindt om met alle weersomstandigheden buiten te zijn, begint ze hardop te lachen. “Dat maakt me echt helemaal niets uit. Sterker nog, hoe slechter het weer, hoe beter! Regen en modder deren mij niet. Integendeel, Sammie geniet juist extra van een flinke regenbui. Bovendien is het op zulke dagen heerlijk rustig in de natuur en dat komt goed uit,” voegt ze toe. “Vooral als ik met een groep van maximaal tien honden door het bos loop.” De werkplek van Manon mag dan nat, modderig en soms gezellig hectisch zijn, het is een plek waar iedereen – mens én hond – gelukkig is. En dat is precies zoals Manon het wil. Want zoals ze zelf zegt: “Hier draait alles om blije snuiten. Daar doe ik het voor.”

Dit artikel is in het magazine Onze Hond gepubliceerd. Het tijdschrift voor de hondenliefhebbers. Editie 2025, nummer 3.