In het kleine, leuke Nieuw-Beijerland, waar Eva Verspoor haar hondentrimsalon aan huis runt, is het altijd gezellig druk. Het geluid van vrolijk blaffende honden en het zachte gezoem van de föhn verwelkomen me zodra ik het pad oploop. Eva’s salon, genaamd Trimsalon Forever Friends, is niet zomaar een plek waar honden worden gewassen en geknipt; het is een bijzondere werkplek waar harmonie, liefde voor dieren en het vak samenkomen. En dat alles begon met één vrolijke Labradoodle: Luna.

“Toen Luna bij ons kwam, vond ik het fantastisch om haar zelf te poedelen en te knippen, maar dat bleek moeilijker dan gedacht,” vertelt Eva met een glimlach. “Dus ging ik terug de schoolbanken in om het vak echt te leren.” En zo begon haar avontuur in de wereld van de vachtverzorging. Tijdens haar stage, omringd door allerlei hondenrassen, werd ze verliefd op het poedelras. Het karakter van de poedel en de techniek van het trimmersvak spraken haar meteen aan. “Voor ik het wist, zat ik al in de auto naar de Duitse grens om mijn eerste dwergpoedel, Benji, op te halen”, zegt Eva lachend.

Langzaam maar zeker kreeg de trimsalon vorm en met de komst van nog twee dwergpoedels, Jazz en Smoothie, was haar roedel compleet. Trimsalon Forever Friends werd een plek waar niet alleen honden rust ervaren, maar ook Eva elke dag met plezier haar functie uitoefent. Jazz en Smoothie kwamen niet zomaar; zij maken nu deel uit van haar fokprogramma onder de naam Poedelkennel By French Vibes. Hier worden de schattigste pups geboren, die net als haar eigen viervoeters doordrenkt zijn van liefde en aandacht.

“Het is zo mooi om te zien hoe alle honden, inclusief de salongasten en de pups, zich hier op hun gemak voelen,” legt Eva enthousiast uit. “Er is nooit ruzie of gekibbel. Het loopt allemaal door elkaar heen. Echt een en al harmonie.” Het is een unieke balans, waarin Eva’s eigen honden een belangrijke rol spelen. Ze zijn haar trouwe helpers, ieder met een eigen specialiteit en karakter.

Zo is Luna de clown van het stel, die het woord ‘douchen’ liever niet hoort, want dan springt ze op de balie, in de hoop het bad te ontlopen. Benji daarentegen is de empathische helper, die zich ontfermt over angstige hondjes in de trimsalon. “Hij gaat zelfs met ze mee in bad,” zegt Eva giechelend. Jazz is de diva van de roedel, met haar bijnaam ‘Miss Perfect’. Ze ligt graag als een echte prinses met een kussen onder haar hoofd tijdens het föhnen. En Smoothie, die is er vooral voor Eva zelf. “Ze voelt het aan als ik gestrest ben en springt dan letterlijk op mijn schoot, zodat ik niet verder kan.”

Haar honden zijn niet alleen collega’s, maar ook haar ‘friends forever’. Ze brengen kalmte, gezelligheid en humor in haar leven, de salon én bij de pups. Terwijl Eva over haar honden en beroep vertelt, zie ik de trots in haar ogen. Dit is geen gewone werkplek, maar waar hondenliefde, passie, prestatie en perfectionisme naadloos in elkaar overlopen en waar mens en dier zich thuis voelt.”

Dit artikel is in het magazine Onze Hond gepubliceerd. Het tijdschrift voor de hondenliefhebbers. Editie 2025, nummer 2.